Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


O festivalu

Historie:

V roce 1997 založil Václav Fořtík Pragocon poté, co odešel z Ústí nad Labem, kde spolu s Mirkem Sábo a Vojtou Krumpem a dalšími pořádali úspěšné Bohemiacony. Pragocon se stěhoval v termínu i po pražských školách, nejčastěji byl v ZŠ v Bílé ulici, kde také dosáhl největších úspěchů a více než tisícovou návštěvnost. Účast jinak kolísala podle místa a termínu i podle úrovně organizace a programu. Posledního ročníku pořádaného Václavem Fořtíkem se v roce 2009 zúčastnilo cca 600 fanoušků.

Pro rok 2010 převzal Pragocon Václav Pravda a jeho tým SFK Avalon, zúčastnilo se 830 fanoušků v Modré škole na Hájích, PragoFFest chytil druhý dech a sklidil pozitivní ohlasy. V přechodovém ročníku došlo k velkým změnám v organizaci, k velkému obohacení programu o nové programové linie, také o velkou hernu konzolí (Playstation, Xbox, Wii), došlo k návratu deskových a karetních her (od Albi, Mindok, Rishada). Pořadatelé poskytli také velké rozšíření služeb pro účastníky - nové pestré a rychlé občerstvení, technické a tiskové centrum, úklidové a další služby, prodej knih, DVD, figurek, triček, ...

Organizační tým pokračoval pořádáním PragoFFestu 2011 s řadou vylepšení oproti předchozímu roku a nárůstem na 1390 účastníků. Další nárůst herny, programu a účasti následoval v roce 2012, kdy na PragoFFest dorazilo 2040 unikátních účastníků. Účast rostla i v roce 2013 (2420 unikátních účastníků) a rekord zaznamenala v roce 2014 (3068 účastníků), kdy dokonce musel být na pár hodin zastaven prodej vstupenek.

Cílem pořadatelského týmu je vybudovat v Praze velký festival fantastiky s bohatým fanouškovským i profesionálním programem, velkými hernami a širokými a kvalitními službami. Pořadatelé čerpají ze zkušeností s pořádáním největšího českého setkání příznivců sci-fi, fantasy, hororu, záhad, anime a her všeho druhu - letního Festivalu fantazie a využívají i jeho technické, programové, organizační a partnerské zázemí.