Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Hosté

Zveme co nejvíce známých osobností YouTube a herní scény, fantastiky a médií, hosty z různých oborů. Tučně uvedení již potvrdili účast, takže jim v účasti může zabránit jen práce, rodina, vyšší moc nebo nemoc.

Prosím respektujte hosty a pravidla velmi slušného chování vůči nim. Děkujeme.


Youtubeři, streameři a letsplayeři, hráči

Martin Rota

Úspěšný český youtuber a vlogger. Na YouTube se věnuje či věnoval několika kanálům – názorovému kanálu Naprosto Retardovaný, naučnému projektu Vědecké Kladivo, komediálnímu Ztráta Času, osobnímu kanálu Martin Rota nebo let's play kanálu Lepší než pracovat. Přes své postižení zdolal hory Kilimandžáro a Elbrus. Účastní se GeekCampů a řady akcí. Na PragoFFestu se objeví na pódiu LegendConu.

Dalšími videoherními hosty v programu (bez medailonků) budou Petr Žalud, Přemek Malina, Micak, DeeThane, Sterakdary, Martin Klíma, Vojtěch Schubert, Marek Tvrdý, Filip Ženíšek, PragoFFest soukromě navštíví i McCitron.


Odborníci, vědci

Jakub Gemrot

Vystudoval teoretickou informatiku na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity a nyní se na této fakultě věnuje výuce, výzkumu a vývoji počítačových her. Spolupracoval na hře Mozkovna, je šéfprogramátorem výukové hry Československo 38-89 a hlavním organizátorem soutěže PogamutCup o nejlepší umělou inteligenci v Unreal Tournamentu. Rád sleduje herní indie scénu a věnuje se tvorbě umělé inteligence do různých her.


Jan Kozák   

Vystudoval latinu a religionistiku na FF UK a v současné době na této fakultě i učí. Naučil se latinu, starořečtinu, sanskrt, hebrejštinu a staroseverštinu. Přeložil ze staroseverštiny „Ságu o Hervaře“, ze staroseverštiny a latiny přeložil básně ve sbírce Eddica Minora, z angličtiny přeložil Tolkienovo dílo „Legenda o Sigurdovi a Gudrún“ a nyní pracuje na překladu „Artušova pádu“ (taktéž od JRRT). Věnuje se náboženství starých Seveřanů, teorii mýtu ve spojení se sémiotikou a jazykovědou. Kromě svého působení na akademické půdě je též učitelem šermu.


Jaroslav Kousal

*1979. Vystudoval v Brně přírodovědu, doktorát složil na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Pracuje jako odborný asistent na katedře makromolekulární fyziky MFF UK a publikuje odborné články ze svého oboru. Dlouhodobě se zajímá o kosmonautiku a science-fiction, je členem Kosmo klubu a přednáší o kosmonautice na jeho i dalších akcích.
 


Dušan Majer

Sedmadvacetiletý popularizátor kosmonautiky, zakladatel specializovaného portálu kosmonautix.cz, který se snaží ukázat krásy letů do kosmu široké veřejnosti. Je autorem pořadu Dobývání vesmíru, který už téměř dva roky vychází na internetové televizi Stream.cz. Když nepopularizuje kosmonautiku, rád si zahraje fotbal, má rád dobré jídlo a spánek.
 


Petr Tomek

Novinář a člen Kosmo Klubu. Popularizátor kosmonautiky. V letech 2008 až 2009 byl členem redakce časopisu VTM Science. Má na svém kontě knihu Ztracený Měsíc, v níž rozebírá sporná tvrzení kolem historie dobývání Měsíc, a také to, proč se dosud lidé na Měsíc nevrátili. Přednáší na řadě akcí včetně FFestivalů.


 


Spisovatelé, redaktoři

Jan Kotouč

Dlouholetý návštěvník a přednášející conů. Je velkým fanouškem knih Davida Webera a zakladatelem jeho fanklubu HMS Phantom. První literární počiny psal ze světa Star Wars na prestižní stránce Jediland. Jeho původní tvorba spadá do military sci-fi a space opery. Příliš blízké setkání = vítězství v kat. Novela v Ceně Karla Čapka = sbírka Mlok 2008. Romány: Pokračování diplomacie (2009), Tristanská občanská válka (2010).


Míla Linc

* 1982 v Praze. K fantastice se dostal přes historii. Pracuje v Městské knihovně v Praze a ve volném čase píše. První povídka mu vyšla v patnácti a od té doby pravidelně publikuje a vydává knihy (Stín černého hvozdu, Mark Stone, Středověký svět 1 a 2, Mrtví muži netančí). Kromě psaní se zabývá historií, šermem a podporou diverzity českých pivovarů. Organizuje cony v Městské knihovně.